Автор Тема: запитване за консултация  (Прочетена 5489 пъти)

Melinda76

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
запитване за консултация
« -: ноември 13, 2013, 02:09:11 pm »
Здравейте.Синът ми е с диагноза Дцп и Епилепсия.За епилепсията е диспансеризиран и лекуван с медикаменти 1 г заради гърч който е получил на 7 ден в болницата.В момента е на 2г и 5 месеца.От 1 година и 3 месеца не приема медикаменти само правим контролно ЕЕГ.ДЦП е квадрипареза.В момента сме на етап лазене.Стъпва на пръсти и прави крачки с помощ от друг.Провеждаме ежедневна рехабилитация и по съвет от рехабилитатор се обръщам към Вас с молба за консултация а съответно по ваша преценка и последваща операция.Живея в Гр.София
email; bubca@ abv.bg - Милена Николова.Ако е удобно да ми дадете номер на тел или email за кореспонденция .Благодаря!

д-р Янакиев

• Administrator
  • Newbie
  • Публикации: 21
    • Профил
Re: запитване за консултация
« Отговор #1 -: ноември 13, 2013, 09:48:31 pm »
Можете да дойдете на преглед напълно безплатно по Здравна каса с направление от личния лекар за ортопед. Час се взима на телефони: 032 644 222 и 0878 11 20 88. Виждам, че епилепсията Ви притеснява, и трябва да Ви кажа, че 80% от децата с ДЦП, които лекуваме, имат поставена диагноза и епилепсия. Това не пречи за лечението на ДЦП.
С уважение: д-р Янакиев

Melinda76

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: ноември 14, 2013, 02:09:28 pm »
Благодаря!Успешен ден!

sisolina6

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #3 -: ноември 22, 2013, 06:42:21 pm »
здравейте,д-р Янакиев.ще ви питам за неща,които най-вероятно вече нямат смисъл,но все пак искам да знам истината,ако изобщо е възможно.имам момиче е вече на 18 години.в 8-мия месец откриха,че детето не се развива добре и лекарите казаха,че има ДЦП.не сме правили никакви рехабилитации на детето.преди месец правиха ядрено магнитен резонанс и всички необходими изследвания.казаха ,че мозъкът на детето е чист и няма никакви увреждания.18 г обаче то е напълно неподвижно,с хаотични движения на крайниците,не говори,трудно преглъща ...през зимата получава кризи и е нужно да и преливат банки с разтвори,но лекарите дори вече не искат да се занимават с нея,защото не виждат смисъл.кажете,моля Ви,ако бяха провеждани рехабилитации,щеше ли да е по-добро състоянието на детето.възможно ли е заболяването да не е ДЦП?има ли шанс сега да се проведе лечение,тя е на 18 г.,за да се подобри положението й.благодаря.

sisolina6

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: ноември 25, 2013, 06:45:24 pm »
защо нямам отговор   :'(

д-р Янакиев

• Administrator
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #5 -: ноември 25, 2013, 09:38:35 pm »
Понеже разполагам само с Вашите сведения за състоянието на детето, ще Ви отговоря принципно - т.к. пишете, че детето не говори и трудно преглъща, вероятността увредата да е в главния мозък е много голяма. Като включим това и описанието ви за пълна неподвижност, съчетана с хаотични движения, вероятността за ДЦП от комбиниран тип е най-голяма. Тежестта на увреда при ДЦП е в много големи граници, срещат се деца, които в началото ходят на пръсти, след това това ходене се компенсира от тежко плоскостъпие и не им върви много в училище. Това са най-леките случаи и в 99% диагнозата се пропуска, а когато се постави правилно в единия процент, родителят не се съгласява с нея. Това е единият полюс. Другият полюс са пациенти като Вашето дете - на легло, без възможност за самостоятелно действие или напълно сгънати, ако спастичността преобладава. Между тях има стотици комбинации и няма два еднакви случая. Аз мисля, че трябва да се помага на всички, дори при надежда за най-минимален резултат, който поне да помогне за по-добро обслужване на пациента от близките му.
На сайта има бутон "контакти", където може да намерите моите координати и ако желаете, да се обадите за преглед и консултация.

sisolina6

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: ноември 25, 2013, 10:09:34 pm »
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!

sisolina6

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: ноември 25, 2013, 10:13:56 pm »
защо тогава казват,че няма увреден мозък,че е ''чист''?

sisolina6

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: ноември 25, 2013, 10:16:27 pm »
наясно съм,че без да сте прегледал детето не може да отговорите  с точност,но все пак...възможно ли е да се овладеят хаотичните движения,има ли такава вероятност?

stoian6

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #9 -: декември 09, 2013, 06:04:11 pm »
Здравейте!
Преди три месеца падайки получих компресионна фрактура на втори лумбален прешлен с такъв проблем мога ли да ползвам ваша консултация на свободен прием.
Благодаря Ви!

д-р Янакиев

• Administrator
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #10 -: декември 11, 2013, 05:22:48 pm »
Здравейте, Стоян,
лечението на гръбначните фрактури не е наш приоритет за момента.

Цветелина

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: февруари 26, 2014, 05:15:29 pm »
Здравейте д-р Янакиев,
имам дъщеря на 7 месеца , стои седнала стабилно и дори когато иска да я държим изправена стои много стабилно захваната за табуретка ит.н . . Бих искала да Ви попитам дали е добре да я слагам в проходилка ? Ние минахме един преглед при вас на 4 месечна възраст и всичко беше ок . Благодаря предварително

д-р Янакиев

• Administrator
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #12 -: март 04, 2014, 06:25:31 pm »
Не е добре детето да бъде поставяно в проходилка. Ранното прохождане може да доведе до увреда в коленните стави и те да придобият формата на Х или О, което след време дори да се изправи, както става в повечето случаи, все пак ще остави капачките в странична позиция, което ще доведе до болки в коленете в по-късна възраст.
С уважение: Д-р Янакиев

dimana23

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: декември 05, 2014, 01:10:20 pm »
Здравейте, професионална баскетболистка съм и от една година имам болки в лакътната става и изтръпване на малкия пръст. В Италия ми поставиха диагноза епикондилит, видях ваша статия по темата и искам да попитам дали може да дойда на преглед при Вас?
Благодаря

д-р Янакиев

• Administrator
  • Newbie
    • Профил
« Отговор #14 -: декември 08, 2014, 04:47:17 pm »
Изтръпването на малкия пръст на ръката не се причинява от епиконделит. То се причинява най-често от притискане на периферен нерв, който на български се нарича лакътен. Притискането може да бъде на китката, на лакътя или на самите коренчета на нерва на ниво шия. Можете да дойдете при мен безплатно с направление, като си вземете час на телефоните на регистратурата: 032 644 222 и 0878 11 20 88.

С уважение: Д-р Янакиев